Sista dagen på årets pilgrimsvandring tillbringades i Santiago de Compostela. Här får ni de sista bilderna från årets resa plus ett sista samtal om vandringen framför katedralen.
Igår var ju sista vandringsdagen då vi kom fram till Santiago de Compostela, men idag spenderade vi promenerandes runt i dekar av den gamla staden och vi besökte såklart katedralen som är det officiella målet för alla pilgrimsvandringar i regionen.
Här får ni också ett sista avslutningssamtal mellan Anders Alhbin och Eva Backman samt såklart lite bilder från dagen.
Tack till er som följt vår vandring i år, vi hoppas att vi inspirerat många att börja röra på sig lite mer och kanske gå ut och vandra i vår svenska natur och kanske också några till att följa med på nästa års vandring.
Och ni som kommer på PALEMAcancerdagen i Stockholm den 28 maj kommer också där att få en liten rapport från vandringen.


















