Fler resultat...

Generic selectors
Exakta träffar enbart
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Sök i artiklar och berättelser
Sök i sidor
Sök i kalendern
Filtrera efter kategorier (artiklar endast)
Anhörig
Blåljuscancer
Cancer generellt
Forskning
Gallvägscancer
Immunterapi
Levercancer
Magsäckscancer (Magcancer/Ventrikelcancer)
Matstrupscancer (Esofaguscancer)
Nyhetsbrev
Om PALEMA
Övrigt
PALEMA i media
Pankreascancer (Bukspottkörtelcancer)
Podcast
Pressmeddelande
Världspankreascancerdagen (WPCD)

+46 10  146 51 10

010 / 146 51 10

PALEMA i Almedalen den 24 juni

17 juni, 2026 | Om PALEMA

Onsdagen den 24 juni kommer vi på PALEMA att vara på plats i Almedalen på Gotland. Är ni där – kom förbi och säg hej!
Vi kommer att finnas tillsammans med arrangören ASIH Stockholm Norr Region Stockholm, PKC-Palliativtkunskapscentrum på Cramérgatan 3, plats 317. Se karta.

PALEMA representeras av styrelseledamöterna Fredrik Smedberg och Ingela Hallberg som kommer att ha ett par väl synliga roll-ups med PALEMAs budskap på. (Se nedan.)

Är ni på plats – oavsett om ni är cancerdrabbade, anhöriga/närstående, från professionen, läkemedelsindustrin eller politiken – varmt välkomna och prata med oss om vad det är vi vill förändra för att förbättra överlevnaden för våra svåra cancerdiagnoser.

Fredrik Smedberg och Ingela Hallberg
Fredrik Smedberg och Ingela Hallberg
Blåljuscancer roll-up
PALEMA roll-up

Välkommen att kontakta PALEMAs redaktion om du har förslag på artiklar eller synpunkter på artiklar vi skrivit.

Fler nyheter:

Pin It on Pinterest