Renoveringsarbete pågår! Just nu jobbar vi med att uppdatera vår hemsida och under arbetet kan det hända att det ser lite rörigt ut, med det kommer att bli bra när det är färdigt! Vi ber om överseende – och har ni något problem med att hitta det ni söker efter, kontakta support@palema.org.
Styrelsemöten är enbart för styrelseledamöterna samt speciellt inbjudan personer.
Den medlem i föreningen som önskar att något ärende tas upp av styrelsen är välkommen att kontakta sekreterare@palema.org minst en vecka före styrelsemötet.
Rapporter från styrelsemötena kommer att kommuniceras ut i nyhetsbrev kvartalsvis.
Styrelsemöten är enbart för styrelseledamöterna samt speciellt inbjudan personer. Den medlem i föreningen som önskar att något ärende tas upp av styrelsen är välkommen att kontakta sekreterare@palema.org minst en vecka före[...]
Vi bjuder i samarbete med Bristol Myers Squibb in till ett webbinarium på i ämnet ”Matstrups- och magsäckscancer – vägen framåt”. Webbinariet är öppet för alla! Se agenda och talare[...]
Digitalt medlemsmöte Cancerföreningen PALEMA presenterar: Prata med PALEMA Varmt välkommen att delta i vårt informella, digitala medlemsmöte som denna gång har rubriken: Prata med Onkologen Dag: Onsdagen den 1 juni[...]
Välkommen till vår serie med webbinarium som riktar sig till dig som är ny medlem hos oss på PALEMA. Tanken med dessa möten är att du ska få reda på[...]
Styrelsemöten är enbart för styrelseledamöterna samt speciellt inbjudan personer. Den medlem i föreningen som önskar att något ärende tas upp av styrelsen är välkommen att kontakta sekreterare@palema.org minst en vecka före[...]
Välkommen till vår serie med webbinarium som riktar sig till dig som är ny medlem hos oss på PALEMA. Tanken med dessa möten är att du ska få reda på[...]
Vi använder cookies för att förbättra upplevelsen på vår sida. Om ni nekar till allt så kan det blir problem med vissa funktioner på sidan. Om ni acceptera alla så fungerar allt som det ska. Om ni väljer själv vilka, så ber vi om att ni godkänner statistik, det är viktigt för oss att veta hur många besökare vi har på sidan :-)
Funktioner
Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistik
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marknadsföring
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Vi genomför just nu en enkät om nöjdheten med cancervården som PALEMAs drabbade och anhöriga kan svara på. Ju fler av våra medlemmar som svarar på denna, ju bättre underlag får vi för att bedöma hur vården hanterar just våra diagnoser.
Om ni inte redan har gjort det – så vore vi MYCKET tacksamma om ni kunde ta en stund att fylla i denna. Ni kan svara såväl som direkt drabbade, eller som anhöriga/närstående om ni är insatta i den drabbades behandlingsresa.
Observera också att ni svarar anonymt. Systemet lagrar er IP-adress för att säkerställa att ingen svarar flera gånger, men denna kommer inte att granskas eller spåras av någon. Vi kommer såklart att redovisa resultaten i en kommande artikel.
Stort Tack för hjälpen!
PS! Om ni inte vill / hinner svara just nu, så hittar ni länken till enkäten på vår startsida senare.