+46 10  146 51 10

010 / 146 51 10

PALEMA fikaträff

Fikaträff i Göteborg

Fikaträff i Göteborg

Välkommen till gemenskap och samtal med PALEMA 🌸

Kära medlemmar,

Dags igen för fikaträff i Göteborg där vi får träffas, prata och dela både vardag och erfarenheter.

Även denna gång är platsen Kraftens hus i Göteborg som ligger i det vackra Norges Hus och entrén till Kraftens Hus är vid vänster hörn av byggnaden. Se karta.

Spårvagnshållplatser är Ullevi Södra eller Scandinavium och bilparkering finns på Heden eller i Ullevigaraget. Det finns även ett begränsat antal p-platser i direkt anslutning till Kraftens hus.

Självklart bjuder vi på fika – en stund för både gemenskap och lite gott. ☕🍪

Vi välkomnar dig som är direkt drabbad av cancer och dig som är anhörig/närstående till någon som är drabbad. Att mötas, lyssna och finnas för varandra betyder mycket.

Begränsat antal platser (14), så anmäl dig idag (via formuläret här under) och observera att anmälan är obligatorisk för att deltaga så vi vet hur mycket fikabröd vi behöver köpa 🙂

💛 Varmt välkommen önskar vi i PALEMA Väst 💛

 

Sten B Carlson
Sten B Carlson
PALEMA Väst
Anmälan fikaträff Kraftens hus i Göteborg den 29 januari
Det är denna adress vi skickar inbjudan till
Ange primära diagnosen om flera.
PALEMA lagrar ovanstående uppgifter som du lämnar för att kunna administrera denna träff. Uppgifterna kommer endast att behandlas av oss inom föreningen och inte lämnas vidare till någon annan part förutom de du ger oss tillstånd att lämna vidare till. Uppgifterna kommer att behandlas i enlighet med föreningens integritetspolicy här.

Fler kommande events

Pin It on Pinterest